orange haze cbg

ORANGE HAZE CBG – cytrusowe pobudzenie

Najpopularniejszych kannabidoidów – THC (tetrahydrokannabinol) i CBD (kannabidiol) nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Jednak skrót CBG dla wielu osób nadal pozostaje zagadką. Czas to zmienić. Wraz postępem badawczym oraz poszerzającą się wiedzą o konopiach, pojawia się nowe możliwość eksplorowania tej rośliny, która posiada ponad 100 kannabinoidów. Każdy z nich odpowiada za swój własny, unikalny zestaw właściwości i zalet. Kannabigerol, czyli CBG, jest jednym z nich, a znajdziecie go w naszym ORANGE HAZE CBG.

W większości szczepów CBG występuje naturalnie, jednak wyłącznie w śladowych ilościach. Przez co nazywany jest często kannabinoidem o mniejszym znaczeniu. Jednak został on zsyntetyzowany po raz pierwszy już w 1964 roku. Razem z THC jest od tego momentu intensywnie badany pod kątem potencjału medycznego. CBG jest często nazywane „matką wszystkich kannabinoidów”. Dlaczego? Okazuje się, że to właśnie bez CBG konopie nie posiadałyby swoich docelowych właściwości. Gdy młode rośliny dojrzewają, różne enzymy i związki łączą się, tworząc tzw. kannabinoidem „wczesnej fazy” – CBGA, który jest prekursorem CBG. Daje on początek wszystkim kannabinoidom, w tym THC i CBD.

Jak już wspomnieliśmy, w większości dostępnych na rynku odmian zawartość końcowa CBG jest śladowa. Inaczej jest z ORANGE HAZE, którego hodowla zakłada uzyskanie optymalnego poziomu tego cennego kannabinoidu, pozostając jednocześnie w 100% legalnym i bezpiecznym produktem o właściwościach terapeutycznych.

ORANGE HAZE CBG może wspomóc koncentrację. Dzieje się tak, ponieważ kannabigerol wykazuje ogromny potencjał neuroprotekcyjny. Dzięki temu może wspierać zdolność do lepszego skupienia oraz uwagi. Jest to atrakcyjna i wyróżniająca właściwość tej odmiany. Susz CBG działa też rozluźniająco w stanach stresowych, co prowadzi do poczucia rozluźnienia i komfortu. Dodatkowym tych subtelnie pobudzających kwiatów będą wyczuwalne, cytrusowe nuty.

Nasz ORANGE pochodzi z polskich, certyfikowanych upraw i jest dostępny w naszej ofercie w dwóch gramaturach: ORANGE HAZE CBG 5G oraz ORANGE HAZE CBG 10G.

Dodaj komentarz