orange haze cbg

ORANGE HAZE CBG, czyli cytrusowe pobudzenie

Podczas gdy najpopularniejszych kannabidoidów – THC (tetrahydrokannabinol) i CBD (kannabidiol) – nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, skrót CBG dla wielu osób nadal pozostaje zagadką. Jednak wraz postępem badawczym oraz poszerzającą się wiedzą o konopiach, pojawia się również możliwość eksplorowania rośliny, która posiada ponad 100 kannabinoidów. Każdy z nich posiada swój własny, unikalny zestaw właściwości i zalet. Kannabigerol, czyli CBG, jest jednym z nich, a znajdziecie go w naszym ORANGE HAZE CBG.

W większości szczepów CBG występuje naturalnie, jednak wyłącznie w śladowych ilościach, przez co nazywany jest często kannabinoidem o mniejszym znaczeniu. Jednak został on  zsyntetyzowany po raz pierwszy w 1964 roku i razem z THC i był intensywnie badany pod kątem potencjału medycznego. CBG, które znajdziecie w naszym ORANGE HAZE, jest często nazywane „matką wszystkich kannabinoidów”, ponieważ okazuje się, że to właśnie bez CBG konopie nie posiadałyby swoich docelowych właściwości. Gdy młode rośliny dojrzewają, różne enzymy i związki łączą się, tworząc tzw. kannabinoidem „wczesnej fazy” – CBGA, który jest prekursorem CBG. Daje on początek wszystkim kannabinoidom, w tym THC i CBD.

Jak już wspomnieliśmy, w większości dostępnych na rynku odmian zawartość końcowa CBG jest śladowa. Inaczej jest z ORANGE HAZE CBG, którego hodowla zakłada uzyskanie optymalnego poziomu tego cennego kannabinoidu, pozostając jednocześnie w 100% legalnym i bezpiecznym produktem o właściwościach terapeutycznych.

ORANGE HAZE CBG może wspomóc koncentrację. Dzieje się tak, ponieważ kannabigerol wykazuje ogromny potencjał neuroprotekcyjny. Dzięki temu ORANGE HAZE CBG ma szansę wsparcia zdolności do lepszego skupienia oraz uwagi. Jest to atrakcyjna i wyróżniająca właściwość tej odmiany. ORANGE HAZE CBG działa też rozluźniająco w stanach stresowych, co prowadzi do poczucia rozluźnienia i komfortu. Dodatkowym tych subtelnie pobudzających kwiatów będą wyczuwalne, cytrusowe nuty.

Nasz ORANGE HAZE CBG pochodzi z polskich, certyfikowanych upraw i jest dostępny w naszej ofercie w dwóch gramaturach: ORANGE HAZE CBG 5G oraz ORANGE HAZE CBG 10G.

Dodaj komentarz