Historia Snoop Dogga

Snoop Dogg to bez wątpienia jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów świata. Niektóre osoby twierdzą, że jego popularność jest w dużej mierze zasługą jego entuzjastycznego stosunku do marihuany. W tym artykule dowiedz się, jak historia Snoopa i palenie marihuany wpłynęły na jego karierę muzyczną! Od momentu, gdy Snoop po raz pierwszy założył swój indywidualny styl rapowania, jego miłość do marihuany stała się integralną częścią jego wizerunku. Własne podejście Snoopa do palenia skutecznie wykorzystał do promocji swojej muzyki, a także poszerzenia grona fanów. Już podczas nagrywania swojego debiutanckiego albumu, “Doggystyle”, Snoop przeznacza część energii na promowanie i legitymizowanie używania marihuany. Spośród wielu popularnych utworów z tego albumu zawierających odniesienia do marihuany na czele z “Gin and Juice” i “Murder Was the Case”, Snoop prezentował słuchaczom swoje pozytywne podejście do używania tego narkotyku.

Snoop Dogg i jego kariera

Snoop Dogg, właśc. Calvin Cordozar Broadus Jr. (ur. 20 października 1971 we Long Beach) – amerykański raper, producent muzyczny i aktor. Jego kariera rozpoczęła się pod koniec lat 80., kiedy współpracował z Dr. Dre przy produkcji jego debiutanckiego albumu Amerykańskiego R’n’B. Snoop Dogg był jednym z pierwszych członków grupy rapowej N.W.A.. W 1992 roku, po opuszczeniu grupy, podpisał kontrakt prywatny z Death Row Records i wydał swój debiutancki album solowy, „Doggystyle”. Piosenki z tego albumu, takie jak „Gin and Juice” i „What’s My Name?” stały się hityem na całym świeciе. W 1996 roku Snoop Dogg został aresztowany za morderstwo, którego nie popełnił.

Wkrótce po tym wydał swój drugi album solowy, „Tha Doggfather”, który był bardziej ugruntowany muzycznie niż jego pierwsza płyta. Od tego czasu Snoop Dogg wydał kilka albumów i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych raperów na świecie. Grał także w kilku filmach, a jego ostatni projekt to dokumentalny serial telewizji Netflix zatytułowany „Coach Snoop”. Oprócz występowania na scenie i w filmach, Snoop Dogg założył także kilka firm. Jego najbardziej znanym biznesem jest sieć restauracji „Snoop Dogg Fast Food”. Oprócz tego ma własne linie odzieżowe, linię perfum i markę napojów alkoholowych.

Snoop Dogg a palenie marihuany

Snoop Dogg, niekwestionowana legenda rapu, przyznał się do palenia marihuany wielokrotnie i bez żadnych problemów. Związek Snoopa z tym narkotykiem jest tak silny, że postanowił on stworzyć własną markę konopi indyjskich – Leafs by Snoop. Jak można się domyślić, partnerami biznesowymi tego projektu są firmy specjalizujące się w uprawie konopi. Jak donosi „The Huffington Post”, produkty tej marihuany będzie można kupić w Colorado i Washingtonie – tam, gdzie sprzedaż konopi jest legalna. Snoop Dogg z pewnością uważa, że palenie marihuany ma wielu pozytywnych aspektów. Na przykład, jak twierdzi, jest ona „świetnym sposobem na relaks” i bardzo dobrze działa na jego kreatywność.

Dlaczego akurat te dwa stany? Ponieważ to właśnie w Coloradzie i Washingtonie ma swoje siedziby Firma Ounce, jeden z producentów suszu konopnego dla Leafs by Snoopa. Współpraca ta ma na celu udostępnienie jego produktów klientom w tych dwóch stanach, a także w innych miejscach, gdzie lokalne przepisy na to pozwalają. Zatem chociaż Snoop Dogg nigdy nie zaprzeczył swojej miłości do marihuany, celem jego projektu jest zagwarantowanie jej legalnego dostarczenia konsumentom.

https://youtu.be/GtUVQei3nX4

Wywiady ze Snoopem na temat marihuany

Snoop Dogg jest znanym przeciwnikiem marihuany. W wywiadzie dla Huffington Posta mówił, że “nie jest to dobra używka”. Dodał, że “palenie marihuany prowadzi do lenistwa i bezproduktywności”. W rozmowie z Vibe Snoop powiedział, że marihuana nie jest szkodliwa, a wręcz przeciwnie – pomaga mu się skupić i być produktywnym. Jak stwierdził, “palenie marihuany to tak, jakby pić kawę – po prostu dodaje ci energii i motywacji”. Rozmawiając z GQ, Snoop wyraził również opinię, że konopie indyjskie powinny być legalizowane, ponieważ “stanowią naturalną alternatywę dla stosowanych obecnie leków i są one mniej szkodliwe”.

Powiedział także, że uważa, iż palenie marihuany jest relatywnie bezpieczne ze względu na to, że nie prowadzi do uzależnienia jak alkohol czy narkotyki. Snoop w wywiadzie dla The Guardian powiedział, że “palenie marihuany stało się częścią jego kultury”. Dodał, że uważa to za naturalne i pomaga mu relaksować się i być bardziej twórczym. Na końcu wywiadu dla BBC Snoop powiedział, że nie zamierza kupować marihuany na czarnym rynku. Zarzucił tym samym ustawodawcom, że legalizacja marihuany jest sprawą polityczną, a nie zdrowotną i że ich postawa jest przekonana przez ideologiczne uprzedzenia wobec tej rośliny.

Jak palenie marihuany wpłynęło na życie Snoopa?

Życie Snoopa zmieniło się diametralnie, gdy zaczął palić marihuanę. Największą zmianą było to, że stał się on o wiele bardziej kreatywny. Jego muzyka i rymowanki stały się znacznie lepsze, a on sam stał się bardziej rozluźniony i szczęśliwszy. Marihuana także pomogła mu poradzić sobie ze stresem i lękami, które towarzyszyły mu przez całe życie. Marihuana miała też wpływ na jego życie osobiste. Palenie marihuany umożliwiło mu kontakt z ludźmi, których wcześniej nie znał i poznać nowe rzeczy, które go inspirują. Dzięki temu jego twórczość stała się szeroko rozpoznawalna i doceniona. Podsumowując, palenie marihuany wpłynęło na życie Snoopa poprzez poprawienie jego kreatywności, relaksację i zwiększenie otwartości. To pozwoliło mu zrobić karierę w muzyce i stać się jednym z najbardziej uznanych artystów rapu. Zobacz kolejny wpis na naszym blogu: CYPRESS HILL

Dodaj komentarz