cypress hill

Cypress Hill

Cypress Hill to jedna z najbardziej rozpoznawalnych hip-hopowych grup na świecie, która od lat stoi na czele sceny muzyki rap. Grupa często wspomina o marihuanie w swojej muzyce, a teraz postanowiliśmy podejrzeć bliżej ich relację z tą używką. Przygotuj się na ciekawą podróż i poznaj historię Cypress Hill i marihuany! Grupa Cypress Hill zasłynęła szczególnie dzięki temu, że od samego początku swojej kariery głośno mówiła o spożywaniu marihuany. Ich pierwszy singiel „Phuncky Feel One” w 1989 roku od razu wskazywał na ich związek z używkami, a następne utwory takie jak „Insane in the Brain”, „Hits from the Bong” i „Dr Greenthumb” tylko to potwierdziły. To sprawiło, że pojawił się stereotyp grupy jako najbardziej pro-marihuanowego zespołu hip-hopowego.

https://youtu.be/lj9FVlEtknU

Cypress Hill’s i marihuana – historia

Cypress Hill to amerykańska grupa muzyczna, która powstała w 1989 roku w Los Angeles. Jej członkowie to B-Real, Sen Dog i DJ Muggs. Grupa jest znana ze swojego umiłowania do marihuany, która była tematem wielu ich utworów. W 1993 roku grupa wydała album “Black Sunday”, na którym znajduje się utwór “Insane in the Brain”, który stał się międzynarodowym hitem. Cypress Hill jest uważana za jedną z najbardziej wpływowych grup rapowych lat 90-tych i ich muzyka miała duży wpływ na rozwój gatunku. Cypress Hill jest szeroko znany ze swojej postawy pro-marihuana, która wyraża się w większości ich utworów. Grupa słynie z tego, że B-Real często używa marihuany na scenie i nosi flagi z napisem “Legalize it”. Grupa ma także dużą liczbę fanów, którzy twierdzą, że jej muzyka jest jednym z powodów, dla których marihuana stała się akceptowana w społeczeństwie.

Playlista ich kawałków o marihuanie:

Cypress Hill ma na swoim koncie wiele przebojów o tematyce marihuany, takich jak “Roll It Up”, “Smoke Two Joints” czy “Hits From the Bong”:

1. Roll It Up
2. Smoke Two Joints
3. Hits From the Bong
4. I Wanna Get High
5. Dr. Greenthumb
6. Legalize It
7. I Love You Mary Jane
8. Stoned Raiders
9. Latin Thugs
10. 4:20

https://youtu.be/xyqVVfj5qE8

Podsumowanie

Cypress Hill to zespół muzyczny, który wywarł ogromny wpływ na popularność marihuany. Ich utwory i teksty często propagowały jej używanie, a jednocześnie uczyły poszanowania dla innych ludzi oraz traktowania narkotyków zgodnie z prawem. Marihuana stała się ulubionym tematem Cypress Hill i można śmiało powiedzieć, że stali się ikonami tego rodzaju substancji psychoaktywnej. Podsumowując, można powiedzieć, że Cypress Hill wywarli ogromny wpływ na popularność marihuany jako narkotyku. Ich utwory i teksty są często uważane za propagandowe i mają na celu promowanie palenia konopi. Grupa stała się ikoną tych substancji i wpłynęła na społeczne postrzeganie używania marihuany. Warto jednak pamiętać, że palenie marihuany wiąże się zarówno z pozytywnymi, jak i negatywnymi skutkami dla zdrowia. Zobacz kolejny wpis na naszym blogu: WIZ KHALIFA

Dodaj komentarz