recepta na medyczna marihuane cannatherapy wroclaw

Recepta na medyczną marihuanę – Cannatherapy Wrocław

Recepta na medyczną marihuanę – Cannatherapy Wrocław

Marihuana medyczna, zwana także medyczną marihuaną, to termin odnoszący się do ziela konopi siewnych – Cannabis sativa, innego niż włókniste, nazywanych konopiami indyjskimi. Zawierają one substancje chemiczne zwane kannabinoidami, z których najbardziej znane to tetrahydrokannabinol (THC) i kannabidiol (CBD). Oddziałują one z receptorami kannabinoidowymi w organizmie, wpływając na różne układy, takie jak układ nerwowy, układ immunologiczny i układ trawienny.

Recepta na medyczną marihuanę podlega specjalnym regulacjom. W Polsce jest wprowadzona do obrotu jako surowiec farmaceutyczny do receptury aptecznej. Znajduje się w wykazie środków odurzających. Dlatego recepta jest dokumentem wystawianym przez lekarza, także w Cannatherapy Wrocław, która uprawnia pacjenta do legalnego uzyskania i korzystania z medycznej marihuany. Dowiedz się więcej o naszej klinice.

Cannatherapy Wrocław  – Recepta na medyczną marihuanę – Jaki lekarz może wystawić?

Recepta na medyczną marihuanę może być przepisana przez lekarza o dowolnej specjalizacji, poza lekarzem weterynarii. W przypadku braku oficjalnej listy wskazań do stosowania marihuany medycznej, to lekarz ocenia kwalifikację Pacjenta do terapii podczas wizyty stacjonarnej lub teleporady (online). Po dokładnym zapoznaniu się z historią choroby oraz stanem zdrowia,  może on uznać, że marihuana medyczna jest odpowiednia i wystawić e-receptę. 

Cannatherapy Wrocław to klinika medycyny konopnej, specjalizujemy się w terapii pacjentów za pomocą medycznego cannabis. Recepta na medyczną marihuanę, wystawiana przez naszego lekarza, pozwala pacjentom legalnie uzyskać dostęp do konopi indyjskich w celach leczniczych. 

Zatrudniamy lekarzy, którzy mając fachową wiedzę i nieustannie poszerzając zakres kompetencji, są w stanie zapewnić Pacjentom kompleksowe leczenie wiodące, jak i w formie wsparcia terapii głównej. W Cannatherapy Wrocław przestrzegamy ściśle określonych procedur i wytycznych w celu zapewnienia bezpieczeństwa pacjentów i oferowania im najwyższej jakości opieki medycznej. Jeśli chcesz poprawić jakość i komfort swojego życia, umów się na pierwszą wizytę. 

Kto może dostać receptę na medyczny susz Marihuany w Cannatherapy Wrocław ?

Recepta na medyczną marihuanę w Polsce jest konieczna do legalnego jej otrzymania, a pacjent musi spełniać określone kryteria i warunki. Definiują one w jakich sytuacjach lekarz może przepisać marihuanę medyczną pacjentowi. Są to np.:

  • Przewlekły ból – pacjenci cierpiący na nieuleczalny lub trudny do kontrolowania ciągły ból, który nie reaguje na standardowe metody leczenia.
  • Stany padaczkowe – pacjenci cierpiący na epilepsję, która nie jest kontrolowana za pomocą innych leków.
  • Chemioterapia – pacjenci, którzy przechodzą chemioterapię i borykają się z nudnościami czy wymiotami.
  • Stwardnienie rozsiane – pacjenci cierpiący na stwardnienie rozsiane i borykający się z objawami, takimi jak spastyczność mięśni, skurcze i zaburzenia ruchu.
  • Inne wskazania – w niektórych przypadkach, po uzasadnieniu medycznym, lekarz może przepisać marihuanę medyczną na receptę pacjentom cierpiącym na inne poważne i nieuleczalne choroby, które nie reagują na konwencjonalne terapie.

Pamiętaj, że skuteczność terapii może się różnić w zależności od pacjenta czy jego indywidualnych potrzeb. Dlatego ważne jest, aby recepta na medyczną marihuanę została wystawiona przez doświadczonego lekarza, którego znajdziesz w naszej klinice – Cannatherapy Wrocław. Przeprowadzi on odpowiednią ocenę stanu zdrowia i dostosuje terapię do konkretnych potrzeb pacjenta. A wizyta może odbyć się online lub stacjonarnie, wedle Twoich potrzeb.

Czy zdobycie recepty na marihuanę leczniczą w Cannatherapy Wrocław jest ciężkie?

Tak jak w przypadku innych recept, lekarz może przepisać medyczną marihuanę, jeśli istnieją odpowiednie wskazania zdrowotne i terapeutyczne, czyli gdy inne terapie nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Wciąż istnieje jednak wyzwanie związane z ograniczoną liczbą placówek medycznych w Polsce, które posiadają przeszkolony personel.

Jednak liczba lekarzy specjalizujących się w tej dziedzinie stopniowo się zwiększa, a dostępność do leczenia opierającego się na medycznej marihuanie ciągle wzrasta. W Cannatherapy Wrocław specjalizujemy się w prowadzeniu takich kuracji. Oznacza to, że uzyskanie recepty na medyczne odmiany suszu nie jest trudne, pod warunkiem spełnienia kryteriów kwalifikujących do tego rodzaju terapii. Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej, sprawdź nasze FAQ.

Czym różni się recepta na medyczną marihuanę od innych recept?

Recepta na marihuanę medyczną różni się od zwykłej, ponieważ musi być wystawiona jako lek recepturowy. To znaczy, że wymaga on przygotowania przez farmaceutę w aptece.

Recepta na marihuanę medyczną, czyli lek narkotyczny (RPW), powinna zawierać:

  • Nazwę przepisywanej substancji z określoną zawartością THC oraz CBD.
  • Określoną ilość substancji czynnej – zarówno w formie słownej, jak i ilościowej, w gramach suszu konopnego.
  • Wskazanie postaci farmaceutycznej leku, która w tym przypadku to kwiaty konopi.
  • Precyzyjne informacje dotyczące dawkowania.

Receptę na marihuanę medyczną należy zrealizować w ciągu 30 dni od daty jej wystawienia.

Czy recepta na medyczną marihuanę w Cannatherapy Wrocław jest refundowana?

Recepta na medyczną marihuanę wystawiana w Cannatherapy Wrocław nie jest refundowana w ramach publicznego systemu ubezpieczeń zdrowotnych. Aktualnie w Polsce, koszty związane z medyczną marihuaną nie są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ). Oznacza to, że pacjenci samodzielnie ponoszą 100% zakupu medycznego suszu konopnego lub innych produktów związanym z terapią marihuaną.

Warto jednak pamiętać, że polityka refundacyjna może ulegać zmianom w zależności od decyzji i regulacji rządu oraz instytucji zdrowotnych. Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany, stara się o refundację, jednak do tej pory żadna propozycja ustawy nie została wprowadzona. Natomiast cennik usług naszej kliniki dostępny jest na naszej stronie.

Recepta na medyczną marihuanę – gdzie można zrealizować?

Recepta na medyczną marihuanę może zostać zrealizowana w aptece uprawnionej do jej dystrybucji, po konsultacji pacjenta z lekarzem. W Polsce istnieje wyznaczona sieć placówek, zwanych „aptekami ziołowymi”, które są upoważnione do sprzedaży medycznej marihuany. Specjalizują się one w dostarczaniu produktów medycznych zawierających kannabinoidy, takich jak susz czy ekstrakt olejowy. Jeżeli apteka nie posiada na stanie leku, ma obowiązek zamówić go dla pacjenta w ciągu 3 dni roboczych.

Pamiętaj o tym, jeśli recepta na medyczną marihuanę z Cannatherapy Wrocław została zrealizowana!

Podczas realizacji recepty na medyczną marihuanę, warto poprosić aptekę o wystawienie faktury, która zawiera ilość zakupionego leku, jego serię i datę ważności. Może ona posłużyć jako dokument, który możemy przedstawić w przypadku kontroli.

Dla pacjentów podróżujących w strefie Schengen i posiadających medyczną marihuanę, konieczne jest posiadanie zaświadczenia wystawionego przez lekarza, które zostało potwierdzone przez Wojewódzki Inspektorat Farmaceutyczny. Jest ono ważne przez 30 dni, a ilość marihuany nie może przekraczać potrzeb na 30 dni podróży. W Cannatherapy Wrocław otrzymasz taki dokument bez problemu.

W trakcie terapii medyczną marihuaną, ważne jest, aby nie prowadzić pojazdów mechanicznych. Jazda pod wpływem substancji psychoaktywnych jest zabroniona i podlega karze. Przepisy nie określają konkretnej dopuszczalnej wartości THC we krwi.

Dodaj komentarz