medyczna marihuana

Odmiany medycznej marihuany

W polskich aptekach coraz więcej jest dostępnych odmian medycznej marihuany.

Obejmuje to szczepy bogate w THC, a także bardziej zbalansowane warianty, które pozytywnie oddziałują na stan psychiczny pacjentów. Istnieją również indica, sativa i hybrydy o zróżnicowanych profilach terpenowych – co ważne, wszystkie te odmiany są już dostępne w Polsce. Nie dziwi fakt, że w ciągu zaledwie jednego roku w Polsce pojawiło się kilka nowych odmian marihuany leczniczej. W 2019 roku Polacy wykupili 80 kg suszu z apteki, a prognozy na 2020 r. mówią o 250-300 kg. Według prognoz do 2028 roku, rynek medycznych produktów na bazie marihuany może osiągnąć wartość aż 2 miliardów euro. Jak na całym świecie, w naszym kraju pojawia się coraz więcej akceptacji dla konopi. Dlatego też rośnie też zainteresowanie ich leczniczymi właściwościami i następstwem jest popyt na medyczną marihuanę. Kiedy postanowiliśmy skorzystać z farmaceutycznej marihuany, mieliśmy do wyboru tylko jedno opakowanie tego produktu. Rynek medyczny zrobił ogromny postęp, a pacjenci mają coraz mniej powodów do skarg. Nie są jeszcze w pełni rozpieszczani, ale sytuacja systematycznie się poprawia. Sprawdźmy, jakie szczepy marihuany medycznej będą dostępne dla pacjentów w Polsce w 2022 roku.

medyczna marihuana
medyczna marihuana

 

Jakie są dostępne odmiany leczniczej marihuany w aptekach w Polsce?

W naszym kraju, osoby zarejestrowane w programie leczenia medyczną marihuaną mogą teraz kupić jeden z siedmiu produktów od trzech różnych producentów. Obecnie na rynku suszu działają trzy główni dostawcy – Canopy Growth, Aurora i S-Lab. Ten ostatni stał się niedawno trzecim uczestnikiem dotychczasowego duopolu. Dostępne odmiany to:

 • Lemon Skunk (Red No. 2) (19/1) – sativa
 • Ghost Train Haze (Aurora 22/1) – sativa
 • Bakerstreet (Canopy Growth 20/1) – indica
 • LA Confidential (Aurora 20/1) -indica
 • Mango Kush (S-Labs 18/1) – hybryda
 • Pink Kush (S-Labs 18/1) – hybryda
 • Penelope (Canopy Growth 8/1) – hybryda
 • Equiposa (Aurora 8/1) – hybryda
 • Blueberry (Tilray 18/1) – hybryda

  blueberry tilray

Czy leczenie marihuaną powinno obejmować THC czy tylko CBD?

Większość odmian medycznej marihuany dostępnych w Polsce ma wysoki poziom THC. Dla osób wrażliwych na THC, apteki zapewniają dostęp do hybryd o równych lub prawie równych proporcjach THC do CBD – idealny wybór dla pacjentów szukających zbalansowanych produktów. Czy marihuana medyczna w Polsce to gatunek Indica, czy Sativa? Masz trzy możliwości: Indicę, Sativę i hybrydę. Jeśli chodzi o dokładność, trudno powiedzieć, że wszystkie odmiany są hybrydami; niektóre mają bardzo wyraźnie określony genetyczny skład – na przykład 80-90%. Tutaj znajdziesz więcej informacji o medycznej marihuanie: MEDYCZNA MARIHUANA

Czy z tych odmian marihuany można wytworzyć inne wyroby?

Tak, ale możliwe jest to tylko w aptekach, które mają odpowiednie infrastruktury; niektóre z nich współpracują też z licencjonowanymi ekstrahentami, którzy są w stanie dostarczyć wymagane technologie. Z prawnego punktu widzenia, osoby, które przetwarzają swoje susz konopny na masło i dodają go do jedzenia robią to nielegalnie. Ponieważ nie mają uprawnień do przetwarzania surowca farmaceutycznego, jakim jest susz z konopi siewnych. To może wydawać się “śmieszne”, ale należy to traktować poważnie.

Jak wygląda jakość marihuany medycznej w Polsce?

Nasza ocena jakości suszu konopnego to zdecydowanie 9. Trafialiśmy na świetne partie o optymalnym stopniu wilgotności i cudownych aromatach, ale niestety spotkaliśmy się też z przypadkami beznadziejnej jakości produktu (wysechłe resztki topów). Wiemy z doświadczenia, że jeśli usługa jest odpowiednio wykonana na samym początku, to najlepsze efekty przychodzą same. Potem, przez proces automatyzacji, produkcja czasem słabnie aż do końca (ale nie jest to tragedia). Medyczna marihuana dostarczana w Polsce cechuje się dużą czystością i jakością. Nie zawiera ona żadnych pestycydów, metali ciężkich, pleśni ani niepożądanych składników – różni się to diametralnie od suchego produktu dostępnego na czarnym rynku. Jak dołączyć do programu medycznej marihuany i gdzie znaleźć lekarza? Aby otrzymać zalecenie lekarskie na receptę na marihuanę, pacjent musi skontaktować się z lekarzem lub specjalistą medycznym, który jest upoważniony do przepisywania środków medycznych na marihuanę. Aby załatwić receptę na medyczną marihuanę, wizyta w specjalistycznej klinice jest najprostszym i najszybszym sposobem.Kliniki konopne skupiają lekarzy, którzy mają szeroką wiedzę na temat terapii marihuaną i jej efektów. Służy to doborowi odpowiedniego rodzaju marihuany dopasowanego do potrzeb pacjenta, ustalenia optymalnej dawki i śledzeniu interakcji z lekami. Innymi słowy, nasi lekarze dbają o bezpieczeństwo pacjenta przez cały proces leczenia.

Dodaj komentarz