jack herer

Legendarny JACK HERER

Legendarny Jack Herer, nazywany też “JK”, The Jack”, „Premium Jack” lub „Platinum Jack” należy do jednej z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie odmian konopi. Jej nazwa pochodzi bezpośrednio od imienia i nazwiska amerykańskiego aktywisty, który jest również często nazywany „Cesarzem Konopi”. Jack Herer zaangażowany był aktywnie w dekryminalizację oraz legalizację marihuany. Założył też oraz pełnił funkcję dyrektora organizacji Help End Marijuana Prohibition (HEMP). Jest także autorem książki “The Emperor Wears No Clothes”, która do służy jako źródło cytatów w kontekście praw konopi.

Posiadając takiego imiennika nic dziwnego, że odmiana Jack Herer również jest co najmniej wyjątkowa. Bogate podłoże genetyczne tego szczepu daje początek kilku różnym odmianom, w których każdy z fenotypów ma własne, unikalne cechy. Jack to hybryda Sativa i Indica, z wyraźną przewagą Sativy. Powstała w Holandii, w połowie lat 90., skąd była dystrybuowana przez holenderskie apteki, ze względu na przypisanie szczepowi klasy medycznej. Podstawowa odmiana może dojrzewać w warunkach naturalnych w słonecznym lub śródziemnomorskim klimacie. W hodowlach indoor na jego kwitnienie czeka się od 50 do 70 dni. Po przygotowaniu odpowiednich warunków wzrostu wysokiej jakości plony tej odmiany są duże, a same rośliny wymagają wsparcia, ze względu na swoje spore rozmiary.

 

Jack Herer to pikantna propozycja, w której wyczuwalny aromat sosny komponuje się z owocową nutą. Terpeny odpowiadające za mieszankę aromatów to głównie terpinolen, kariofilen i pinen. Za swoją jakość i moc Jack Herer zdobył na przestrzeni lat niezliczoną ilość nagród. Doceniają ją zarówno krytycy i koneserzy, jak i początkujący miłośnicy konopii. Susz zapewnia silny i długotrwały efekt rozluźniający. Działa wspierająco przy walce z depresją, stanami lękowymi oraz zwiększonym stresem. Najlepszym sposobem na przekonanie się o zaletach tego legendarnego suszu jest jego przetestowanie. Jeśli jesteście ciekawi jego działania i właściwości, zapraszamy do naszego SKLEP CBD.

Dodaj komentarz