korona black spokocbd

Co oznacza 420

Czy zastanawialiście się kiedyś, dlaczego godzina 4:20, data 4/20 i symbol 420 są tak popularne? Wiadomo, że są one związane z konopiami. Co więcej, te symbole są uznawane na całym świecie – nie tylko w Polsce. Należy również pamiętać o tym, że 20 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Marihuany. Jakie jeszcze historie skrywa tajemniczy symbol 420?

Co oznacza 420?

Czym jest 420? To nie tylko ważna godzina, ale także ważny dzień (20 kwietnia). Symbol 420 to znak rozpoznawczy użytkowników marihuany. Początkowo był to czas spotkań grupy Waldos (więcej o tym w późniejszej części artykułu), ale obecnie nazywa się nim wszelkie formy spożycia konopi. 420 jest cyfrą, która oznacza „pora na jointa” lub „spożycie zioła”. Choć pierwotnie chodziło o palenie, obecnie istnieją inne sposoby dostarczania kannabinoidów do organizmu. Popularne metody to waporyzacja i spożywanie przysmaków na bazie konopi. W każdym razie 420 to najbardziej rozpoznawany sposób dostarczania substancji aktywnych. Teraz, gdy usłyszysz kogoś w Twoim otoczeniu, mówiącego „wybiła 4:20”, z pewnością zrozumiesz co miał na myśli, nawet jeżeli aktualny czas pokaże inna godzinę. Ostatnio wiele mówi się o 420. Przejrzyjmy fakty, aby dowiedzieć się, co jest prawdą a co nie, dotycząc tej tematyki. Rozmaite historie pojawiają się na temat tego, co oznacza symbol 420. Niektóre z nich są oparte na faktach, podczas gdy inne bardziej oparte są na legendach i mitach. Postaramy się zaprezentować rzetelne informacje i rozwiązać kilka często spotykanych mitów dotyczących 4:20. W Stanach Zjednoczonych pojawia się teoria, że członkowie policji używają symbolu 420 w celu rozpoznania osób posiadających nielegalnie marihuanę. Niestety jest to fałszywe. W niektórych stanach USA ten symbol służy do przekazywania informacji o zabójstwach. Data 4/20 często jest postrzegana jako dzień urodzin lub śmierci Boba Marley’a – ikony muzyki reggae. Jednak ten wybitny wokalista urodził się 6 lutego 1945 roku, a zmarł 11 maja 1981 roku. Niektórzy twierdzą, że w konopiach indyjskich jest tylko 420 związków chemicznych. Jednakże najnowsze badania pokazują, że skład konopi obejmuje ponad 500 substancji. Rozprawia to z tym mitem.

O co właściwie chodzi z tym godziny 4:20?

Wielu fanom konopi nie umknie ta godzina, gdyż kilka razy można zauważyć ją przewijającą się na zegarach filmowych oraz kalendarzach. Tak jest np. w filmie „Pulp Fiction” czy „Lost in Translation”, a także w wielu serialach i produkcjach telewizyjnych. Więc czy to istotny fakt, czy raczej ciekawostka? Symboliczne wykorzystanie numeru 420 było popularne w Stanach Zjednoczonych zanim Kalifornijski Senat zdecydował się użyć go do oznaczenia ustawy legalizującej zioło medyczne. Oznacza to, że ten symbol liczbowy istniał od dawna przed oficjalnym uznaniem go jako symbolem marihuany. Często ludzie pytają, co oznacza godzina 4:20. Otóż w Holandii to godzina, kiedy najczęściej pije się herbatę. Jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że Holandia jest przychylna wobec legalizacji marihuany. Zapraszamy do sprawdzenia naszego bestsellera: LEMON HAZE

Skąd pochodzi popularna godzina 4:20?

Krótkie pochodzenie symbolu 420 sięga lat 70. XX wieku, a dokładnie do grupy pięciu przyjaciół z Kalifornii, którzy nazwali siebie “Waldos”. Steve Capper, Dave Reddix, Jeffrey Noel, Larry Schwartz oraz Mark Gravich to ludzie, którzy wymyślili ten popularny dziś symbol. Chłopaki usłyszeli o niezagospodarowanej plantacji konopi, więc postanowili ją odnaleźć. Umówili się przy pomniku Louisa Pasteura o 4:20 i szukali przez dłuższy czas, jednak bezskutecznie. Słowo ‘waldos’ stało się ich znakiem rozpoznawczym do spotkań z równych – a czasami towarzyszył mu aromat palonego jointa. Przez przypadek jeden z chłopaków ze składu Waldos poznał basistę grupy rockowej The Dead. Spędzali dużo czasu w kręgu ich towarzystwa, dzięki czemu używanie skrótu 420 stawało się coraz popularniejsze wśród fanów zespołu. Szybko było ono podchwytywane i nauczano innych, dzięki czemu szybko stało się popularne w slangu użytkowników konopi.

Ustanowienie symbolu 420 zostało oficjalnie zainicjowane przez reportera z „High Times”, który otrzymał ulotkę ze spotkaniem na 420-in w hrabstwie Marin. Artykuł o tej akcji był opublikowany w magazynie i stał się popularny na całym świecie. Obecnie jest to powszechny symbol używany przez użytkowników marihuany na całym globie. Zaskakujące jest to, że zespół Waldos – który składa się obecnie z dorosłych mężczyzn – nadal utrzymuje przyjaźń i czasami spotykają się.

Fenomen kultury konopnej

Wiemy już, na czym polega 4:20. Symbol 420 jest teraz oficjalnie uznawany jako fenomen kultury konopnej. Nic więc dziwnego, że corocznie 20 kwietnia na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Marihuany. Największe obchody odbywają się oczywiście w Stanach Zjednoczonych. Hush Bush w Michigan to z pewnością ciekawe wydarzenie, które rozpoczyna się na początku kwietnia. Odbywają się tam przemówienia, parady i koncerty. Nie można również zapomnieć o 420 Hippie Hill Festival w San Francisco – tysiące ludzi spotyka się tam codziennie, aby 4:20 symbolicznie palić jointa. Wszystkim użytkownikom konopi towarzyszy teraz ważny symbol 420. Kiedyś było to związane wyłącznie z paleniem marihuany, ale obecnie ma dużo szersze znaczenie, obejmujące również waporyzację i inne formy spożywania kannabinoidów.

Dodaj komentarz